Leśny savoir-vivre, czyli czego w lesie nie wolno Zobacz większe

Leśny savoir-vivre, czyli czego w lesie nie wolno

Nowy

169,00 zł

Więcej wiadomości

Leśny savoir-vivre, czyli czego w lesie nie wolno_WDS Leśny dekalog - 10 podstawowych zakazów dotyczących nieprawidłowego zachowywania się człowieka na terenie obszarów leśnych. Najczęstsze „grzechy”, które ludzie popełniają podczas pobytu w lesie, tu ukazane w formie zestawu zakazów. Dziesięć oznaczonych kolejnymi cyframi obrazków - mikro scenek, które symbolicznie prezentują te zdarzenia, do których w lesie nie powinno dochodzić. Odnośne cyfry znajdują się w dwóch legendach planszy, gdzie przypisano im dodatkowo słowne zakazy. Projekt planszy powstał podczas X Ogólnopolskiej Konferencji Programu: „Szkoły dla Ekorozwoju” jako plon konkursu ogłoszonego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa oraz Firmę PHU Lewandowski z Niedar. Autor projektu mgr Iwona Samołyk - nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej nr 2 im. Prof. dra Władysława Szafera z Wapnicy na Wyspie Wolin. Plansza adresowana jest do uczniów z ponad wczesnoszkolnego etapu nauczania. Jednocześnie dostępny jest „wzorcowy” odpowiednik w formie siostrzanej planszy pt. Leśny savoir-vivre - jak zachowywać się w lesie adresowany do przedszkolaków i uczniów z okresu wczesnoszkolnego nauczania. To co teraz musimy Janowi wpajać w postaci zakazów - Jasiowi mogliśmy wcześniej zwizualizować jako zestaw wzorcowych zachowań do naśladowania na planszy z podtytułem - …jak należy zachowywać się w lesie. Dane techniczne: Plansza gotowa do zawieszenia - zaopatrzona w tasiemki do przechowywanie w stanie zwiniętym. Oprawa planszy półwałki drewniane w systemie WDS > 10 lat gwarancji jakości. Rozmiar planszy po rozwinięciu: 120cm x 90cm. Nadruk na tkaninie banerowej - wyjątkowo trwały. Waga planszy: ok. 1,2 kg

Powierzchnia planszy zmywalna, nie daje odbić światła oraz mechanicznie nie zagina się tak trwale, jak w przypadku plansz foliowanych. Można ją eksponować i nie traci na czytelności, nawet w miejscach o bardzo dużym nasłonecznieniu. Planszę zwiniesz, rozwiniesz, zawiesisz jak klasyczną mapę. Końcówki wałków zabezpieczone zatyczkami dodatkowo skręcanymi wzdłużnie.

Zalety systemu WDS w stosunku do tradycyjnej oprawy w wałki:

1. Zatyczki nie spadają, chronią przed zabrudzeniem wałków, a użytkownika przed ewentualnym skaleczeniem.

2. Półwałki skręcane ręcznie przy użyciu wkrętów do drewna - nie rozwarstwiają się, jak to ma miejsce w przypadku półwałków spajanych automatycznie zszywkami gładkimi.

3. Arkusz planszy „nie pamięta” kształtu, a więc plansza łatwo się zwija i rozwija, nie rolując się samoczynnie na dolnym wałku, jak to się dzieje w przypadku plansz foliowanych, które przez dłuższy czas pozostawały w stanie zwiniętym.

Inna oprawa: wałki PCV 149zł